bitcoin borsası

Bu yazımızda oldukça önemli olan Ark Coin hakkında bilgi vereceğiz. Peki, Ark coin nedir? nasıl satın alınır, nereden alınır? 

Ark Coin Nedir?

Kripto paraların dünyamızda oldukça yer edinmeye başladığı zamanlarda dijital paranın avantaj ve dezavantajlarına ARK coin adeta yepyeni bir hava katıyor. Sadece güncel trende odaklanan ve diğer kripto paralardan farklı ARK kriptografisi,   sürdürülebilir blok zinciri evren için teknolojilerin entegrasyon işlemlerinden hariç yenilik geliştirmeleri ile tercih edilir.

ARK coin yatırımcılarına yeni teşebbüslere yenilikçi blokaj teknolojileri sunmaktadır.  Kilitlenebilir blok zincirler ve itmeli SmartBridge  teknolojisi sayesinde erişilebilir. ARK, bağlantılı  zincirlerin hepsiyle beraber sonsuz kullanımın sanal örümcek ağı ile ARK’yı son derece esnek, uyarlanabilir ve ölçeklenebilir bir duruma getirecek olan seçenekler oluşturma hedeflemekte.  ARK,  kitlelerin kullanımı amacıyla tasarlanmış olan ve  tüketicilerin istediği ve geliştiricileri ihtiyaç hizmetlerini karşılayacak olan oldukça güvenilir bir platformdur.

ARK Coin Özellikleri

Ark Coinin en önemli özellikleri hızlı, herhangi bir merkeze bağlı olmayan, köprü oluşturma ve sürdürelebilir olmasıdır. Onların hesapladığına göre, bir dakika içerisinde 200 işlemdir. Merkezi olmayan, her oy için %100 vermenin yanı sıra oylama sistemlerini nasıl gerçekleştirdikleri ile, ağırlığın tüm kullanıcılara bölünmesi ile diğer coinlerden fark yaratan bir sistemdir.

ARK Coin Nasıl Alınır?

Ark’ı güncel bir ARK token sahibinden de değiş tokuş yaparak satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu coini Bittrex, Cryptopia, Litebit, Coss ve Coinspoit gibi borsalardan da satın alabilirsiniz. Ülkemizde yer alan borsalarda henüz olarak ARK coin yer almamaktadır. Fakat yabancı borsalarından faydalanarak bu coine sahip olabilirsiniz.

Ark Coin

Ark Coin

ARK Coin Ne Kadar, Kaç Dolar?

Bu yazıyı yazdığımız 23.04.2018 tarihinde Ark Coin, 3,45 USD ,€2,81, Ξ0,00537691 ve 0,00038673 BTC  değerindedir. Fakat bu yazıyı yazdığımız tarihteki verilerdir bunlar. Bu coinin piyasa değeri yaklaşık olarak $350.154.696 ve 24 saatlik ticaret hacmi ise $7.656.167 değerindedir. Kısa bir yorum yapmak gerekirse, açıkçası geleceği olan bir coin olarak gözüküyor. Gün geçtikçe değerinin iyice artışa geçeceğini düşünüyorum. Fakat bunu birer yatırım tavsiyesi olarak görmeyin. Umarız yazımız sizler için faydalı olmuştur.


Ayrıca Hshare (HSR) Coin Nedir? Nereden Alınır? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.