bitcoin borsası

Bugün ki yazımızda Nxt’nin çocuk blok zincirlerini kullanıp Nxt’nin blok zincir altyapısının kullanılmasına  izin veren Ardor Coin hakkında bilgi vereceğiz. Peki, Ardor Coin nedir, nasıl alınır? 

Ardor Coin Nedir?

Nxt’nin çocuk zincirlerini (child chain) kullanarak Nxt‘nin blok zincir teknolojisinden faydalanmasına şans tanıyan genel bir blockchain platformudur. Belli bir miktarda kişiselleştirilebilen  ve diğerlerine göre oldukça “hafif” bir zincir olan bu çocuk zinciri, kendi blok zincirimizin kendi kendini konuşlandırılmasını sağlamak amacıyla yapılmıştır. Nxt, kullanıcıların güvenlik konusunda herhangi bir endişe duymaması gerektiğini belirtiyor, çünkü bu bölüm ana zincir (Ardor) tarafından korunuyor olacak. Ardor’un en iyi özelliklerinden birisi ise budur. Ardor’un önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Birden fazla alt zincire sahip olan bir ana zincir.
  • Varlık Borsası, Parasal Sistem, Takma Adlar, Mesajlaşma, Dijital Ürünler, Mağaza, Oylama Sistemi, Shuffling, Veri, Bulutu, Phasing, Hesap Kontrolü, Hesap Özellikleri, bazı özelliklere kısıtlama getirmek amacıyla  çocuk zincirlerinde  yer alır.
  • Hesaplar tüm  alt zincirlerde evrenseldir.
  • Koin borsası, alt zincir paraların birbirlerine ve aynı zamanda ana zincir koini ile ticaret yapmasına olanak sağlar.
  • Kitlesel fonlama özelliği  tüm fonlarda yer alır.
  • İşlem tanımlayıcıları olarak 256 bitlik işlem hash’leri tercih edilir.
Ardor Coin Nedir?

Ardor Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Ardor Coin Nasıl Satın Alınır?

Ardor Coin henüz olarak ülkemizdeki piyasalarda yer almamaktadır. Ardor Coini satın almak istiyorsanız yabancı piyasalardan yararlanarak satın alabilirsiniz. Binance ve benzeri borsalarda hesap açıp cüzdan oluşturup başka bir borsadan bitcoinlerinizi veya paralarınızı aktararak bu coini satın alabilirsiniz. Bu konuda merak etmiş olduğunuz soruları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Ardor Nasıl Çalışır?

Ardor’un blok zincir-as-a-Servise platformu, güvenilir ve sağlam Nxt blok zincir  alt yapısından faydalanarak,  Jelurida tarafınca düzenlenmiştir. Ardor, Nxt’i madencilikten ve ölçeklenebilir gerektiren bir çok uygulamada kullanılmasını amaç edinmesi sebebiyle genişletmeyi düşünmektedir. Ardor’un ana zinciri, bütün alt zincirleri  garanti altına alarak, işlemleri yapılabilir duruma getirecek bir blok zincir teknolojidir.

Ardor Ne Kadar, Nasıl Çalışır?

Ardor,  20.04.2018 tarihi itibariyle $0,384745 USD, 0,00004531 BTC ve €0,312890 EUR değerindedir. Piyasa değeri 1,8 milyar dolar olan Ardor’un günlük işlem hacmi  yaklaşık olarak 1 milyon doların üzerindedir. 


Ayrıca bir önceki WTC Coin (Waltonchain) Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.