bitcoin borsası

Xin coin, blockchain teknolojini kullanan 2017 yılında Almanya merkezli olarak kurulan Infinity Economics, saniyede 20 bin işlem yapılmasına olanak sağlayarak diğer kripto paralardan bir adım öne çıkmaktadır. Proof of Stake (POS) yöntemiyle üretilen XIN coinlerin tamamı komite üyelerine paylaştırılmıştır. Diğer coinlerden farklı olarak ekonomik bir platforma sahip olan infinity economics (XIN), geleneksel bankacılık sisteminin ve kripto para uzmanlarının tecrübe ve bilgi birikimleriyle ortaya çıkmıştır. Bu ekonomik platformun sahipleri ise 27.500 kişiden oluşan bir komitedir. Benzersiz bir teknoloji sunan Infinity Economics içerisinde bulunan ticari platformlar, kullanıcılara şifreli mesajlaşmalar, oylama seçenekleri ve bunun gibi birçok seçenek sunmaktadır.

Infinity Economics Temel Özellikleri

Infinity Economics tamamen anonim bir şekilde yaratılmıştır. Bunun nedenini de komite üyeleri şu şekilde açıklamaktadır. “Bir kripto para anonim değilse yani halka ait değilse manipüle edilme ihtimali çok yüksektir ve bu nedenle de güvenilir bir yatırım aracı olamaz. Bu nedenle anonim bir şekilde yaratılmıştır.” Bunun yanı sıra saniyede 20 bin adet işlem yapıyor olması da başka bir çözelliğidir. Bu sayının kullanıcılarının artması ile daha da artacak olması öngörülmektedir. Bunun sonucu olarak da XIN coin dünyanın her yerinde ödeme aracı olarak kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Infinity Economics kripto para borsalarında XIN simgesi ile işlem görmektedir. Toplamda 9 milyar adet üretilmiş olan XIN coin tüm komite üyeleri arasında dağıtılmıştır. Bundan sonra da coin üretilmeyecektir.

XIN Nasıl Çalışır?

Xin platformu, herhangi bir üçüncü tarafın sistemi, sözleşmeleri başarılı ve güvenli bir şekilde kullanmasını mümkün kılacak Peer 2 Peer yani kişiden kişiye tabanlı bir sistemdir. Platform, işlemlerin, sözleşmelerin ve işyerlerinin saniyeler içinde işlenmesi amacıyla inşa edilen merkezi olmayan bir ağ üzerinde oluşturulan adil bir platformdur. Platformun amacı, insanların işlemlerini güvenli bir şekilde yapabilmesi için merkezi olmayan ve ultra güvenli bir ortam sunmaktır.

 

Infinity Economics’in Avantajları

Infinity Economics’in Bitcoin’den farklı yönleri vardır. Infinity Economics platformunda, para transferi ile birlikte sadece alıcının okuyabileceği kriptolu mesajlar da gönderilebilmektedir. Para transferlerinin yanı sıra, patentler, şirket hisseleri ve isim hakları üyeler tarafından alınıp satılabilmektedir. Bitcoin platformunda ise sadece para transferleri yapılabilmektedir. 27.500 kişi tarafından kurulmuş olan ve şuan 100 binden fazla kişiye sağladığı Infinity Economics wallet ile gelecekte büyük başarılara imza atacağa benziyor. Şirket, kullanıcılara eşler arası ağ üzerinden farklı kripto para birimleri ticaretini yapabilecekleri, alışveriş yapabilecekleri güvenli bir deneyim sunmaktadır. Platform birden fazla para birimi, sözleşme ve dil ile çalışmaktadır.