bitcoin borsası

Bitcoin’den sona kripto para piyasasının patlaması sonucu ile birlikte piyasaya birçok yatırımcı müdahil oldu. Bugün ise bu piyasaya yeni katılan ve aynı zamanda yeni bir kripto para birimi olduğu halde güzel bir çıkış yakalamış olan Tron adlı kripto parayı inceleyeceğiz.

Tron Coin Nedir?

Tron (TRX), blokchain teknolojisi ile çalışan, herhangi bir merkeze bağlı olmayan ve açık kaynaklı insanların dünyanın her yerinden kullanabileceği küresel bir eğlence platformudur. Tron, sosyal medya, içerik yönetimi, online oyunlar ve poker benzeri online oynanan casino uygulamalarını tek bir platform altında birleştirmeyi amaçlamaktadır. Online oyunları bildiğiniz üzere Google Play ve App Store gibi mecralardan erişim sağanabiliyor. Tron’un amacı ise bu gibi mecralar olmadan, eğlence sektörünün merkesiz hale getirebilmek ve bu yolda TRX’i küresel bir ödeme sistemi haline getirmektir. Bu sistem sayesinde Türkiye’den herhnagi bir kullancı herhangi bir kısıtlama ve sıkıntı yaşamadan Amerikada ki bir oyuna erişim sağlayabilecektir. Kısaca Tron, geleneksel ödeme sistemlerini ve aşamaların üstüne çıkıp herşeyi daha kolay ve basit hale getirecektir.

Yalnızca 4 aylık kısa bir zaman diliminde TRON (TRX)’un toplam token sayısı 100 milyar ve dolaşımda bulunan token sayısı ise 66 milyar civarındadır. Birçok borsada yer alaması ve işlem görmesi yatırımcılar için TRX’i daha cazip yapmaktadır.

tron

TRX

Merkesiz TRON’un 4 temel prensibi bulunmaktadır;

  • Veri Özgürlüğü; Her türden içerik özgür bir biçimde herhangi bir kontrol olmadan platforma yüklenebilir, depolanabilir ve dağıtılabilir.
  • İçerik Saplama; İçerikler sayesinde dijital bir varlık kazanılır ve platform bu sayede kendi kendine varlığını devam ettirir.
  • Altyapı; Dağıtımlı dijital oluşumlara dağıtımlı bir biçimde alım satım, otonom oyun oynama ve tamin imkanı sunan ve bunları kapsamakta olan dağıtımlı bir alt yapı vardır.
  • Kişisel ICO; Platform’da bulunan üyeler ICO düzenleyip geliştirdiği bu dijital varlığın dağıtımına sahiptirler. Platform’un diğer üyeleri de bu ICO’yu satın alarak onunla beraber gelen hizmetlerden yararlanabilirler.

TRX’in günlük işlem hacmi 250 milyon dolar civarlarında bulunmaktadır.

TRON Nasıl Satın Alınır?

Tron’un dünya genelindeki toplam hacminin %75’inden fazlası Binance’de bulunmaktadır. Binance borsası günde 1 milyar doları aşan işlem hacmine ve kimliksiz onaya sahiptir. Bundan dolayı TRX’i Binance’den rahatlıkla alabilirsiniz. En iyi coin borsalarını incelemek için tıklayınız!

Binance’e kayıtlı iseniz buradan giriş yapınız, Binance kayıtınız bulunmuyorsa buraya tıklayarak kayıt işlemlerinizi kısa bir sürede gerçekleştirebelir ve TRON coin satın alabilirsiniz.