bitcoin borsası

Qtum, Bitcoin ile Ethereum’un karma bir platformudur. Singapur merkezli olarak ortaya çıkmıştır. İlk olarak Quantum projesi adıyla ortaya çıkmıştır. Hem sağlam, hem de modüler olacak şekilde yapılan Qtum bir araç kitidir. Küçük sözleşmeler yaratarak çok büyük blok zincirlerde kullanılır. Farklı kripto paraların en iyi özelliklerini alarak karma bir platformda birleştirmektedir.

 

Qtum Nedir?

 

Amacı, uygulama veri tabanlarının gizlenme şeklini değiştirmektir. Merkezi uygulamalarda bir veri tabanı tek bir sunucuda barınmakta iken, Qtum platformunda uygulamalar blok zincirinde yer alan işlemler biçiminde tutulmaktadır. Altcoin, akıllı olan sözleşmeleri çok kolay ve güvenli şekle getirirken, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ile uygunluk sağlamaktadır. Bitcoin blok zinciri Qtum kodlarının ana hatlarını oluşturmaktadır.

 

Qtum Çalışma Sistemi Nasıldır?

 

Ethereum dijital makinesi, hesap bakiyelerinin üzerine kurulmuş bir sistem olsa da EVM’yi Bitcoin blok zincirinin üzerine koymak teknik anlamda zordur. Bu soruna, “Hesap Soyutlama Katmanı” sayesinde çözüm bulmuştur. Bu sayede EVM ile UTXO arasında yer alan bilginin transferini kolaylaştırır. Qtum’un en büyük teknolojisi budur. Ethereum ağındaki program basitliğini, Bitcoin blok zincirinin güvenliği ve devamlılığı sayesinde birleştirir. Modüler, güvenli ve son derece süratli bir şekilde dizayn edilmiştir. İş dünyası ile gerçek dünya arasındaki yapıyla uyumlu bir kripto paradır.

 

Merkezi Olmayan Uygulamalar

 

Tüm işletmelerin merkezsiz uygulamaları geliştirmelerine imkân sağlar. Her birey işlemleri barındırmak için Bitcoin blok zincirinden faydalanır. Tüm işlemlerin onaylanması gerekmektedir. İşlemler bir kez onaylandıktan sonra bunları değiştirmenin bir yolu yoktur.Bu konuda OmiseGO altcoini kesinlikle inceleyin!

qtum

Altcoin

 

Qtum Madenciliği Nasıl Yapılır?

 

Madenciliği yapılamayan bir kripto paradır. Proof Of Stake algoritması ile coinler platformda barındırılarak, belirli bir süre sonra coinler yükseltilebilir. Karşılıklı işbirliği programı sayesinde harçlar diğer ortaklarla bölüşülür. Bu da ağa yapılan saldırıların çok pahalı olmasını sağlar. Bir blok yaratıldıktan sonra, adres blok zincirine yazılır ve 500 blok sonra işlem fiyatları on ödül elde edilir. Bir yönetici madenci belirli komisyonları alır ve diğer madencilerin bir bölümünü de alır. Bu sayede ağ fiyatları diğer madencilerle bölüşülür.