bitcoin borsası

Altcoinlerden birisi olan NEM, diğer türevi kripto paralar gibi aracı kurum veya kuruluş kullanmayan, herhangi bir merkez bankası bulunmayan ve özellikle de en önemlisi alım satımı az işlem ücreti ile gerçekleşmesine olanak sağlayan bir altcoindir. 2014 yılında tasarlanmış olup çeşitli testleden sonra 2015 yılında kripto para piyasasına adını yazdırmıştır.

NEM’in Piyasada Bulunan Diğer Kripto Paralardan Farkı Nedir?

Bitcoin’in tasarlanıp piyasaya girmesinin ardından binlerce kripto para birimi oluşturulmuştur ve halihazırda da sürekli yeni kripto para birimleri ortaya çıkmaktadır. Bu kripto para birimlerin birçoğu “FORK” adı altındaki bir sistem ile ortaya çıkmaktadır ve dizayn edilmektedir. Bitcoin’n kullanmış olduğu blokchain teknolojisinde yapılan yenilikler ile yeniden düzenlenmekte ve tasarlanmaktadır. Ama bu durum NEM’de biraz daha farklıdır. Bunun sebebi ise bu kripto para birimi sıfırdan yazılmıştır. Java ve javascript kodları ile oluşturulan XEM diğer kripto paraların sistemlerine benzememektedir.

NEM Nasıl Çalışır?

Yukarıda da belirtildiği gibi Nem, oluşturulma ve dizayna edilme bakımında diğer türevleri olan kripto paraların hiçbirine benzememektedir. IOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar yada tabletler için özel bir sanal cüzdan oluşturulmuştur ve buna ek olarak alım ve satımın harıcınde NEM’de mesaj gönderim işlemleri de yapılmaktadır.

nem

Coin

Sahip olduğu en önemli özelliklerden birisi  enflasyon riskinin bulunmamasıdır. Bunun en büyük sebebi ise büyük miktarlarda coinin kripto para piyasasına dahil edilemeyeceği ve sokulamayacağıdır. Önemli özelliklerinden bir diğeri ise çevrimdışı haldeyken bile işlem yapma fırsatının bulunmasıdır. Önceden vermiş olacağınız işlem emirleri ile online olmaya gerek kalmadan bu işlemleri yerine getirmesidir.

NEM Hasadı Nasıl Yapılır?

Tüm farklı özellikleri gibi burada da farkını göstermektedir ve diğer kripto paraların aksine madencilik yerine Harvesting adı alltında bir özellik barındırmaktadır. Bu sayede herhangi bir programa gerek duymadan hasat yapabilirsiniz. Ama burada küçük bir ayrıntı vardır ki o da; hasat yapabilmeniz için minimum 10 bin XEM (NEM) coininizin bulunması gerekiyor. Hasadın, madenciliğe göre bir diğer avantajı daha az enerji harcıyor olmasıdır. Bu da daha az işlem ücreti demektir.

Altcoin Kaç Dolardır?

NEM, 11.03.2018 taribi baz alınırsa 0.351626 Dolar aralığında işlem görmektedir. 38.5 milyon dolar işlem hacmine sahip olan NEM coinin, 12.5 milyar doların üstünde bir piyasa değeri bulunmaktadır. En değerli kripto para birimleri arasında NEM, 7. Sırada yer almaktadır.

Altcoin analizlerinizi güçlendirmek için kripto paralar için RSI indikatörü konumuzu okumayı unutmayın!