bitcoin borsası

Nebulas (NAS) coin 2017 yılında Singapur merkezli olarak kurulan,  blok zincirler içinde arama çerçevesi sağlayan ve kendi kendini geliştiren bir blok zincir sistemidir. Nebulas yeni Google olarak adlandırılmaktadır. İkisinin benzer yönleri bulunmakla birlikte Google, internette bilgi aramaları için kullanılırken, Nebulas,  akıllı sözleşmeler, kullanıcıların blok zincir varlıkları ve merkezi olmayan uygulamalar arasındaki aramalarda kullanılmaktadır. Ethereum blok zinciri üzerinden piyasaya çıkan NAS coin, şuan da kendi Nebulas blok zincirini kullanmaktadır.

Nebulas Temel Özellikleri Nelerdir?

  • Nebulas Rank (NR); en yüksek derecelendirilmiş olan DApps’lar kontrol edilebilmekte ve daha iyi kararlar verilebilmektedir.
  • Nebulas Force (NF); protokolleri ve akıllı sözleşmeleri destekleyen çözüm esnekliği sunar. Bu durum, blok zincirinin piyasa taleplerine uyum sağlamasına yardımcı olur ve çatallaşmayı engeller.
  • Geliştirici Teşvik Protokolü (DIP); geliştiricilerine katkılarından dolayı NAS ile ödül veren sistem ile geliştiriciler için adaleti ve çıkarlarını desteklemektedir.
  • Arama Motoru; kullanıcıların, büyük bir pazarda akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz uygulamaları bulmalarına yardımcı olur.
  • Lighting Network Wallet;  herhangi bir yıldırım ağında, kripto paralar ile NAS takas edilebilecek.

 

NAS Coin

NAS Coin

Nebulas Nasıl Çalışır?

Nebulas’ın teknik belgesi 60 sayfadan fazla teknik veri barındırdığı için yeni başlayanlar için anlaşılması biraz zor olmakla birlikte, Nebulas’ın üç teknolojik temel özelliği bulunmaktadır. Nebulas, merkezi olmayan bir arama çerçevesi üzerinde, doğrulanabilir bilgi işlem birimi, açık kaynak algoritmaları ve dağıtılmış veri depoları ile kurulmuştur.

  • Nebulas Rank (NR); NR, akıllı sözleşmeler, adresler ve DApp’ları sıralamaya yardımcı olacaktır. Kullanıcı varlıklarının yayılımı ve kullanıcılar arasındaki etkileşimi temel alan çekirdek sıralama algoritmasına sahiptir.
  • Nebulas Force (NF); Nebulas Force, Nebulas blockchaini ve onun üzerine kurulmuş olan dağıtılmış uygulamaları kendi kendini geliştirebilme yeteneği sağlıyor. Geliştiriciler NF ile protokolü güncelleyebilirler ve topluluktaki sabit çatallardan gelen bölünmeleri engelleyebilirler.
  • Geliştirici Teşvik Protokolü; DApp oluşturulmasını motive etmek için geri bildirim döngüsü.

Nebulas Hakkında

NAS Coin’ın kurucusu ve CEO’su, şimdi NEO olarak biline AntShares’in kurucusu olan Hitters Xu ve 14 üyeden oluşmaktadır. Xu, 2013 yılında Çin’deki ilk Blockchain topluluğu olan BitsClub’ı kurarak Blockchain endüstrisinde bir öncü olarak kabul edilmektedir. Kurucu ortaklardan olan Robin Zhong ve Aero Wang,  Blockchainde yaşamış oldukların yılların tecrübesini Nebulas’a getirmişlerdir.

Nebulas Nerden Satın Alınır?

NAS coin satın almak için, Huobi, OKEx, EtherDelta ve Gate. io gibi borsaları kullanmak mümkündür. Yurtdışı işlem borsalarındaki yüksek komisyon ücretleri ve Türkiye’deki kripto para borsalarında henüz altcoinler ile işlem yapılamadığı için öncelikle yurtiçi kripto para borsalarından Bitcoin ve Ethereum alınır. Daha sonra bu coinler yurtdışı borsasına transfer edilerek NAS coin kolaylıkla alınabilir.  NAS coin, Ethereum altyapısını kullandığı için, MyEtherWallet, MetaMask, Coinomi gibi Ethereum cüzdanlarında saklanabilir.