bitcoin borsası

RaiBlocks adı ile 2016 yılında ortaya çıkan Nano, klasik blok zinciri sorunlarına çözüm üretmek amacıyla yapılan bir araştırmada ortaya çıkmıştır. Colin LeMahieu tarafından serbest bırakılan yüksek işlem ücretleri ve uzun onaylama süreleri gibi sorunları çözmek amaçlı oluşturulmuştur. Bunu yaparken, veri iletimini bloke etmeye yönelik bir yaklaşım kullanmaktadır.

 

Nano (RaiBlocks) Coin Nedir?

 

Nano (RaiBlocks) coin, özel bir şifreleme yöntemi ile her kullanıcının kendi blok zincirini koruduğu bir platformdur. Neredeyse sıfır işlem ücretleri ile anlık işlem süreleri sunan ve madenciliği yapılmayan bir kripto paradır. Dünya üzerinde kullanışlın bir para birimi olarak hareket etmeyi hedeflemektedir. Yapılan her işlemin boyutuna veya ağdaki herhangi bir kullanıcının hesaplama kapasitesine bakmadan bunu gerçekleştirme hedefindedir.

 

Nano Nasıl Çalışır?

 

Nano, çoğu blok zincir tabanlı kripto para birimini yöneten ortak paylaşılan bellek veri yapısı modelini ileti gönderme modeli ile değiştirerek hedeflerine ulaşma çabasındadır. İleti gönderme modeli, tüm kullanıcıların kendi aralarında kesintili bağlantıya ihtiyaç duyulan kendi blok zincirlerine sahip bir modeldir. Nano, kullanıcıların madencilere para ödemesine, ağ senkronizasyonu beklemesine ve uzun işlem onay sürelerinden kaçınmasına iten bir blok kafesi kullanan bir kriptokrasitedir. Nano’nun en küçük aktarılabilen birimi bir birimin bir milyonda biridir. İnanılmaz derecede ölçeklendirilebilmektedir. Böylece eşler arası yapılan tüm transferler ve alışverişler hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

nano

RaiBlocks

Nano (XRB) Özellikleri Nelerdir?

 

l Ölçeklenebilirlik,

l Blok-kafes yapısı, yani özel gelişmiş bir blok zinciri yapısı,

l İşlemlerin onay sürelerinin çok kısa olması,

l İşlemler sistemdeki kullanıcılar tarafından onaylanmaktadır,

l Madenciliğinin yapılmaması,

l Denge ağırlık hisselerin kanıtlanması için oy kullanılması.

Ücretsiz İşlemler

 

Nano platformu ücret talep etmez. Ağ üzerinde yapılan her işlem yalnızca bir UDP paketinde saklanır. Bunun yanı sıra tüm işlemler tek tek işlenir ve bu da blok boyut ile ilgili sorunları ortadan kaldırır. Proof Of Stake algoritmasını kullanması ve madenciliğinin yapılmaması işlem ücreti olmamasını sağlar. Klasik blok zincirinde, madencilerin kullandıkları elektrik maliyetleri, işlem ücretleri ile karşılanmaktadır. Nano coin madenciliği yapılmayan bir kripto para olduğu için işlem ücreti sıfırdır.

 

OmesiGO altcoin yazımızı okumayı unutmayın!