bitcoin borsası

Parçalanmış kripto para birimlerinden birisi olarak dikkat çeken Bitcoin Gold ile alakalı olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Dünyanın en çok kazandıran ve en değerli kripto para birimi olarak dikkatleri çeken Bitcoin, zaman içerisinde parçalanmıştır. Çatallanma ya da dünya genelinde bilinen adı ile FORK yöntemi ile parçalanmış bu birim, altcoin birimleri ile de ciddi anlamda dikkat çekmiştir.

Bitcoin sisteminin insanlar arasında bu denli yaygın olması beraberinde ilgi çekici sonuçları da getirdi. Sizlere şimdi yeni bir altcoin tanıtımı yapma yoluna gideceğiz. Öncelikle tanıtım olarak başlayalım ve sonrasında nasıl alacağımız ile alakalı olarak da bilgiler sunma yoluna gidelim.

Bitcoin Gold Nedir?

Bitcoin Gold, Bitcoin ana kripto para biriminin fork yöntemi ile parçalanmış olan bir diğer alt birimi olarak dikkat çeker.

Blockchain altyapısı ile geliştirilmiştir ve özlelik olarak sadece altcoin sınıfı içerisinde yer alır. En az Bitcoin Cash kadar ilgi gören ve yüksek değerlere ulaşan birimlerden birisidir. BTG kısaltması ile birlikte uluslararası coin pazarında işlem gören bir birim olarak da yine ön plana çıkmıştır. Gold, altın anlamına gelir ve bu birim de dünya genelinde çok ciddi anlamda yatırım alarak adından söz ettirme yoluna gitmiştir.

Esas amacı ise Bitcoin madenciliği dediğimiz hadiseyi merkeze bağlı olmayan bir sistem haline getirmektir. Nitekim amacına zaman içerisinde elde ettiği başarı ile birlikte hızlıca ulaşmıştır.

Bitcoin Gold Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash sistemi ile tamamen aynı altyapıda geliştirilmiş olan fork bir kripto para birimidir. Nitekin günümüzde BTC yatırımı imkanını sizlere sunan borsa sistemlerinde de yardıma açılmış bir para birimidir. Daha çok Bitcoin madenciliği konusunu esas alır ki bu anlamda dünya genelinde bir marka olma yoluna da gitmiştir.

Bitcoin Gold, Türkiye genelinde ne yazık ki herhangi bir borsa şirketinde söz konusu değildir. Dolayısı ile almak istediğiniz zaman yurtdışı borsalarını değerlendirebilirsiniz. Yerli alternatif olarak PARİBU, kısa süre içerisinde girişimleri ile bu sistemi ülkemiz genelinde yatırıma açacaktır. Dolayısı ile bu sistemden de daha şimdiden satın alma yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Binance gibi sistemlerden de satın alma işlemini yaparak sorunsuz bir şekilde bu anlamda yatırımınızı şekillendirebilirsiniz. Alternatifler çok ciddi anlamda ilgi çekiyor. Daha kapsamlı bilgileri de yakında sizlere sitemiz içerisinde sunacağız.