bitcoin borsası

Zcash’in ağının geliştiricileri bu yıl sonunda planlanan Sapling güncellemesinde gerekli olan bir takım şeyleri içeren yeni bir yazılım yayınladı.

Zcash Haziran ayının sonunda beklenen Overwinter isimli hard fork ile beraber yıl sonunda beklenen diğer hard fork olan Sapling yazılımının, daha hafif geçmesi için tasarlandığı açıklandı.

Zcash ağının geliştirici ekibi, Sapling geçtiğimiz yılın Şubat ayında yayınlarken; o dönem ağın hızını arttırmak için yapılmış olduğunu ifa etti.

Block kapasitesi ise o dönemler artırılıp veya arttırılmayacağına dair net bir bilgi yok idi şuanda içinde Zcash ağının block kapasitesi ile ilgili artırılıp veya artırılmayacağına dair bir bilgi mevcut değil. Sorulan sorulara cevaben şunları söyledi:

“Sapling konusunda blok kapasitesi henüz tam anlamıyla arttırılmadı bunun bilinmesini isteriz. Bu yayınlanan yeni yazılım ile birlikte yavaş yavaş geliştirmeler devam edecek. Sapling güncellemesi için çalışmalarımız tam gaz devam ediyor.”

Basında yer alan habere göre önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi planlanan Overwinter güncellemesinin asıl amacı ağın üzerinde önümüzdeki dönemlerde gerçekleşecek olan hard forklara karşı temel oluşturmaktır.

 

Mart ayında açıklama yapan Zcash’i geliştiren Zerocoin Electric Coin Şirketi başkanı Zooko Wilcox, dönem dönem yapılması gereken güncellemeler ile ilgili asıl amacımız hard forklara ağı hazırlamak olduğunu açıkladı.