bitcoin borsası

Verge Coin’den Şok Açıklama

Yatırımların artması, madenciliklerin çoğalması üzerine alt yapı hızları ve gizlilikleri ile ön plana çıkan Verge coin ekibinden çarpıcı açıklamalar geldi. Açıklamalar yatırımcıları sevindirecekken, madencileri üzecek nitelikte.

Verge coin hakkında bilginiz yoksa Verge Coin Nedir? Başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Son dönemlerde piyasadaki dalgalanmalar olumsuzluklara yol açsa da, kullanıcıların tepkilerine aldırmayan ekip çalışmalara hızla devam ediyor.  Verge coin ekibi yatırımcıları sevindirecek haberi bugün duyurdu.

Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamada;

‘Verge blok ödülünü 9 Mayıs’ta yarılayacağız! 2.124.000. bloktan sonra yarılanma gerçekleşecek.’

Verge yarılanması yani, madencilerin blok oluşturduklarında 2.124.000 bloktan sonrası için kazandıkları XVG Token’i miktarını yarıya düşürecek. Verge ekibi bu kararının arkasında olduklarını belirtirken, saydam, şeffaf ve tahmin edilebilir nitelikte olduğunun bir işareti olduğunu dile getirdi. Bu haber XVG yatırımı yapan Twitter kullanıcılarını oldukça heyecanlandıran nitelikte olduğu aşikâr durumda.

Peki, Bu Yarılanma Verge (XVG) Coin’i Nasıl Etkiler?

Verge coinde yaşanan yarılanma, piyasada ki dolaşımı azaltacağı gibi, madencilerin ödülleri de ciddi oranda azalacak. Bu durumun XVG tokenlerinin piyasada azalmasına, azalan tokenlere yapılacak olan talebin artmasına buna istinaden fiyatının da artacağı yönünde görüşler piyasaya hâkim durumda.

Verge’deki yarılanma taleple doğru orantıda olması tamamen beklenmemesine rağmen, yatırımcıların bu coine destek vermeleri beklenmektedir. Verge coin piyasasındaki bu yarılanmanın 9 Mayıs 2018 tarihinden itibaren fiyata ne kadar etki edeceğini hep beraber göreceğiz.

Geçtiğimiz günlerde hızla yükselen XVG fiyatları, biranda dipleri görmüştü. Kripto para piyasasında Verge’ye büyük bir yatırımcının yatırım yaptığı söylentileri vardı. PornHub firmasının ödemelerde XVG’ ye geçmesi, Spotify firmasının geçeceği söylentileri dolanırken fiyat patlaması beklenen coin, yatırımcılara istenileni bir türlü veremedi.

Gizlilik konusunda önemli yere sahip ve hızlı alt yapısı ile gündemlerde olan Verge, açık kaynak kodlu olarak geliştirilmektedir. Topluluklar arasında yapılan tartışmalar ve fikirler doğrultusunda ilerleme ve gelişme kayıt eden Verge coin, gelecek vaadi veren kripto paralar arasında yerini alıyor.

Tüm platformlarda cüzdan sağlayan Verge, günlük kullanımın her alanı için para birimi olmak istediğini açıkça belli ediyor.