bitcoin borsası

Türkiye’nin ilk dijital Turcoin parasını ortaya çıkardık iddiasıyla 1 milyar liralık yatırım toplayan Hipper A.Ş. ortadan kayboldu! Turcoinin marka sahibi Anafis A.Ş. yönetim kurulu başkanı yurt dışına kaçtı!

 

Turcoin’den Büyük Vurgun!

 

Telefon üzerinden ulaşılan Turcoinin marka sahibi Anafis A.Ş. ‘nin yönetim kurulu başkanı Sadun Kaya bunları söyledi;

Yatırımlar ile beraber bana 30 Milyon TL geldi, diğer ortaklarım benden habersiz 400 Milyon TL toplamışlar. Hiç birinden haberim yok, suçu üstüme atmaya çalışıyorlar! Bana ödeme yaptığına dair belge gönderen yatıırımcılara ödemelerini  geri yapıyorum

Turcoin’in Batma Noktası

Ek olarak yönetim kurulu başkanı Sadun Kaya şunları söyledi;

Sistem yakın zamanda kusursuz bir şekilde çalışıyordu fakat denetleme amacı ile Gümrük Bakanlığından geldiler ve bütün işler karıştı. Bankalarda ek olarak inceleme sebebiyle hesapları bloke ettiler ve sistem durdu.

Haberlerin duyulması ile beraber yatırımcılar Kocaelide tesisleri bulunan yeri bastılar fakat alacaklılar malesef Hipper A.Ş.’ye ait ne lider kadrosunda nede yetkili birine ulaşamadılar.

 

Anafis A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Sadun Kaya ilk Turcoin’i ortaya attığında şunları söylemişti;

 

Biz Turcoin için 30 yıllık bir zaman ayarladık. 1 milyar dolarlık yatırımla başladık

 

Bitcoin’e rakip Turcoin” adıyla sunulan para biriminin arkasında Anafis ve Hipper adlı şirketler bulunuyor. Hipper, bin 500 TL’lik yatırıma aylık 250 TL kazanç vaat ediyor. Yıllık kazanç olarak da 2 bin 920-3 bin 285 TL arasında bir kazanç verileceği belirtiliyor. Bursa, Kocaeli ve Eskişehir’de kaydı çıkan Anafis ve Hipper şirketlerinin çalışanları daha önce kapanan saadet zinciri sistemi Nilfa ve benzeri sistemlerin elemanları çıkmıştı. (Sabah)