bitcoin borsası

Ripple denildiği zaman artık resmen Bitcoin rakibi bir altcoin görmekteyiz. Özel bir şirketin kontrolünde olan bu coin her geçen dakika kendini bir adım daha ileri taşımaktadır. Bu hızla ilerlemesi ve kendi bünyesinde göstermiş olduğu nitelikleri sayesinde, kesinlikle birçok rakibine fark atılması zorunlu gözle bakılmaktadır. Oldukça hızlı ilerlemesinin yanında güven unsuruna teşkil edilmesi ve kendini sağalma alması ilgiyi üzerinde toplaması için yeterli bir neden olarak gözükmektedir. Gösterilmekte olan özen ve kısa bir tarih süreci olsa da şeffaf olunması beklenileni karşılar nitelikte.

Sanal para borsasında Ripple oldukça iyi bir yer edinmişken, yatırımcı ve büyük şirketlerin katkıları sürecin çabuk ilerlemesine vesile olmaktadır. Diğer yandan bahsedilen ve geriye dönülüp bakıldığında ortaya koyulmuş olan performans neticesinde kendisini her zaman için geliştiren bir altcoinle karşılaşmaktayız.

ripple

Ripple – Bitcoin

Ripple ve Bitcoin Arasındaki Uçurumlar

Bitcoin denildiğinde karşımıza en popüler dijital para seçeneği düşecektir. Çünkü bütün Blockchain işlemleriniz için gereken reklamdan, finansa kadar sağlaması Bcoin üzerinden sağlandı. Dünya üzerinde isim yapmış marka ve kuruluşların dahi ödeme şekilleri olarak karşımıza böyle bir tarzda gelmesi edinilen yeri ispatlayacaktır. Konu ve gelişmeleri gittikçe talep edilmeyen ve gösterilen değerin düşmesi daha fazla kayıplara yol açmadan yatırımları geri çekmelere neden olacak gibi.

Bitcoin ve Ripple arasındaki farkların başında direk olarak Bitcoin’in takip edilememesi gelmekte. Bu durum hırsızlıktan daha yüzlerce konu hakkında soru işaretin mahal vermektedir. Zaman ilerledikçe aslında insanların ortak düşüncelerinin, farklı seçenekler sunuldukça dağıldığını görüyoruz. Son derece muazzam bir şekilde yükselişteyken bir anda bu kadar değer kaybetmesinin altında, gösterilen talebin düştüğünü anlıyoruz.

Ancak Ripple kullanım alanı olarak daha farklı bir zümreye hitap ediyor. Takip edilme özelliğiyle her zaman için kendine ait bir çizgi yakalaması oldukça önem kazandırmaktadır. Her adımı önemle takip edilen ve geliştirilmek üzere yetiştirilmiş olan sistemler olması da gözden kaçmıyor. Ripple tercih etmek son dönemlerin popüler tercihiyken, Bitcoin’in geri dönüş yapması da bekleniyor.