bitcoin borsası

Venezuela Devlet Başkanı tarafından tanıtılan ulusal kripto para birimi Petro Coin, ICO sürecinde 5 Milyar Dolar yatırım aldı. Kripto para birimleri kısa zaman içerisinde dünya genelinde en önemli yatırım alanlarından birisi olarak dikkat çekti. Petro, Venezuela Devleti tarafından hazırlanan dünyanın en önemli altcoin projeleri arasında yer aldı diyebiliriz.

Altın ve petrol odaklı geliştirilen bu kripto para birimi, çok kısa zaman içerisinde adından ciddi anlamda söz ettirdi. ICO sürecinde ki başarısı ise dünya geneline atılan bir adım olarak da dikkatleri çekti diyebiliriz. Nitekim birçok kişi haberlerini takip etmiyor. Hemen gelişmeler ile alakalı olarak sizleri yüzeysel şekilde bilgilendirelim.

ICO Sürecinde 5 Milyar Dolar Yatırım Aldı

Bu anlamda çok büyük bir başarı elde ettiler. Günümüzde birçok farklı coin projesi, ICO sürecinde istenilen seviyeyi görmediği için kapandı. Ancak Petro, gündemi her anlamda meşgul etmişti ve nitekim bunda ciddi anlamda başarılı oldu. Devlet Başkanı tarafından tanıtılan bu birim, 5 Milyar Dolar yatırım almayı başardı.

ICO süreci hali hazırda devam ediyor. Yani ülke hali hazırda Petro Coin birimi üretme büyük bir hızla devam ediyor. Dolayısı ile hala yatırım yapabilirsiniz.

Rusya’da Satoshi Nakamoto Ödülü’ne Layık Görüldü

Satoshi Nakamoto, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in kurucusu olarak dünya genelinde biliniyor. Rusya’da ise bu isim adına özel bir ödül programı başlatılmıştı. Dünyanın en çok gelecek vaat eden kripto para birimleri bu anlamda ödüllendiriliyordu. 2018 yılının en iyisi ödülüne ise 5 Milyar Dolar ICO süreci başarısı ile Petro aldı. Dolayısı ile bu anlamda da yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı.

Petro Coin Türkiye Pazarına Girmek için Görüşmelere Başladı

Dünyaya çok büyük bir hız ile yayılıyor. ABD Başkanı Trump, bu kripto para birimini Amerika’da yasaklamıştı. Ancak beklenenin aksine kripto para birimine ilgi ortamı çok daha ciddi anlamda yükseldi demek yanlış olmaz sanıyorum. Nitekim Petro çok daha hızlı büyümeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklama sonrasında ise Petro’nun Türkiye yatırımcısına açılması için gerekli adımlar atıldı. Dolayısı ile yakında Türkiye kripto para borsalarında satışı başlayacak gibi görünüyor.