bitcoin borsası

Türkiye’nin yerli ve milli kripto para sistemi olarak çıkan NeXpara, ICO sürecini bitirmeden piyasadan çekilme kararı aldı. Ülkemizde bundan önceki süreçte birkaç farklı kripto para girişimine karşı ciddi anlamda ilgi ortamı oluştu. Bu alana yatırım yapmak, aslında biraz cesaret isteyen seçeneklerden birisidir.

Yerli anlamda kripto para birimlerinin haberlerini ve tanıtımlarını sitemizden daha önceki dönemde yapmıştık. Bu para birimleri içerisinde en iyilerini ayıklamak gerekiyor. Her şirket birçok hedef ile ortaya çıkıyor ancak ne yazık ki bekledikleri yere gelemiyorlar. Dolayısı ile bu durum beraberinde birçok farklı sorunu da getiriyor. Bizde elimizden geldiğince sizlere birçok farklı seçenekler sunma yoluna gidiyoruz.

Büyük Bir Hezimet Oldu

NeXpara, oldukça iddialı bir şekilde gelecek olan yerli kripto para girişimlerinden birisi oldu. 1 Mart 2018 tarihi itibari ile ICO sürecine başlamıştı. Resmi internet sitesi üzerinden yatırımcı desteğini almaya başlayan NeXpara projesi, ne yazık ki 15 günlük süreç dilimi içerisinde dahi dirençli duramayarak piyasadan çekilme kararı aldı. Dolayısı ile bu bizlere birçok farklı anlamda bilgi sundu.

Kripto para sektörü içerisinde var olabilmek için LAFTAN ÇOK DAHA FAZLASI GEREKİYOR. NeXpara, bunu bizlere net bir şekilde gösterdi. Hal böyle olunca bizde haberleri sizlere sıcağı sıcağına sunmak istedik.

Resmi Açıklama İnternet Sitesi Üzerinden Yayınlandı

www.nexpara.com kurumsal sistemi üzerinden hizmet veren şirket, adından ciddi anlamda söz ettiriyor. NeXpara, ciddi anlamda insanları hayal kırıklığına uğrattı. Sisteme az da olsa yatırım yapan belli başlı kişiler söz konusu olduğunu biliyoruz. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamayı sizler ile paylaşmamızın uygun olduğunu düşündük. Açıklama aşağıdaki gibidir;

Değerli üyelerimiz;

Bilindiği üzere, Türkiye’de, Türk yazılım ekipleri tarafından geliştirilen yerli, güvenilir, yeni nesil kripto para NeXpara’yı 01 Mart 2018 tarihi itibarı ile satışa sunmuş bulunuyoruz. ICO satış sürecimizin ardından bu güne kadar geçen sürede, bir yandan kripto para piyasası hacminin yeterli seviyeye ulaşmaması, diğer yandan da her ne kadar mevzuatta kripto para satışına engel bir düzenleme bulunmasa da, bazı projelerimizin gerçekleştirmesinde mevcut yasalardan kaynaklanan birtakım zorluklarla karşılaşabileceğimiz ortaya çıktı. Bu nedenle üzülerek yol haritamızda yer alan hedeflerimizi gerçekleştirmenin mümkün olamayacağını görmüş bulunuyoruz. 

14 Mart 2018 tarihi itibarı ile konuyla ilgili yaptığımız yönetim kurulu toplantısında yukarıdaki gerekçelerle alınan karara istinaden, süreç içesinde bizlere güvenerek alım yapan kişilerin menfaatlerini vakit kaybetmeksizin korumak adına, 14 Mart 2018 günü saat 9.30 itibarı ile satış işlemlerimiz durdurulmuştur.

Yerli Kripto Para Sistemlerine Güvenmek Zor

16 günlük ICO sürecinden sonra piyasalardan çekilme kararı almak çok büyük bir hezimet. Bu neden dolayısı ile yerli kripto para sistemlerine güvenmememiz gerektiğini bir kere daha anlamış bulunuyoruz. Devlet destekli bir kripto para ciddi anlamda ilgi görebilir. Ancak özel girişimlere itimat etmemek gerekiyor.