bitcoin borsası

Bugün ki yazımızda ise Üçüncü nesil blockchain teknolojisi olarak tanımlanan Aion coin hakkında bilgi vereceğiz. Peki, aion coin nedir ve nasıl alınır? ne işe yarar? 

Aion Coin Nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere Aion Coin üçüncü nesil blockchain teknolojisi olarak tanımlanmakta.  Aion Coin, tıpkı  internete olduğu gibi bir çok katman  yapı üzerinde faaliyet gösteriyor. Aion network, blockchain teknolojisi içerisindeki gizlilik ve bloklar arası koordine çalışabilme sorunlarını tamamen çözüme kavuşturmayı hedefliyor. Aion’da  diğer bir çok coinde olduğu gibi Ethereum altyapısından faydalanıyor. Temel olarak bloklar arasında yüksek hızlı ve çok bağlantılı  köprü mekanizması çalışmakta. Bu mekanizma sayesinde veri aktarım hızı en üst seviyeye ulaşmış oluyor.

Bunun yanı sıra bu network, uygulamaların birden fazla blok zinciri içerisinde işlem yapabilmesine olanak sağlıyor. Yani standart blockchain teknolojilerinin  performans sorunlarına bir nevi çözüm olmuş oluyor.

Aion Coin Nasıl Alınır?

Aion, daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz bir çok coin gibi  her borsada işlem gören ve her borsada yer alan bir  para birimi değil. Ben Binance üzerinde işlem gerçekleştiriyorum.  Bittrex gibi büyük  borsalara açıldığı takdirde, fiyatı büyük bir ihtimalle artacaktır. Çok kısa zaman sonra büyük borsalara açılacağını düşünüyorum. Eğer ki bu coini almak istiyorsanız bitcoin alarak farklı piyasaya aktarıp bu coini satın alabilirsiniz. Ülkemizde ki piyasalarda henüz olarak aion bulunmamaktadır. Fakat büyük bir ihtimalle kısa süre sonra ülkemizde ki piyasalarda da yerini almaya başlayacaktır.

Aion Coin Nedir?

Aion Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Aion Coin Ne Kadar, Kaç Dolar?

Bu yazıyı yazdığımız yani 17.04.2018 tarihinde 1 adet token, Binance üzerinde  1.601 BTC üzerinden işlem görmekte. Ayrıca 1 token, €2,44 EUR ve $ 3.0342256 değerinde. Ayrıca bu fiyatların yazıyı yazdığımız tarihteki değerler olduğunu tekrardan vurgulayalım. Ayrıca Aion Coinin sitesinden 2018 ve 2019 yol haritalarına bakmanızı tavsiye ederim. Şimdi bir çoğunuz geleceği var mıdır? diye soracaktır. Açıkçası kişisel bir yorum yapmak gerekirse geleceği olan coinlerden bir tanesi gibi gözüküyor. Fakat bunu yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. Bir şeye yatırım yaptığınız zaman detaylı bir analiz yaparak karar verin. Bu sizin için daha iyi olacaktır. Umarız yazımız yararlı olmuştur. 


Ayrıca bir önceki ZRX Coin (0x) Nedir? Nasıl Satın Alınır? başlıklı yazımıza da bakmalısınız.