bitcoin borsası

Bugün ki yazımızda ise Ekim 2016’da geliştirilmeye başlayan ve bir çok kişinin merak etmiş olduğu Aeternity coin hakkında bilgi vereceğiz. Peki, aeternity coin nedir? nasıl alınır? ne işe yarar?

Aeternity Coin Nedir?

Aeternity , Ekim 2016’da geliştirilmesine başlanan bir  blokçu platformudur. Platform, Bitcoin ve Ethereum  tarafından hazırlanmış olan emsal üzerine yapılmış, açık kaynaklı ve dağıtılmış bilgi işlem  platformdur. Aeternity’in arkasında yer alan teknoloji, herhangi bir  merkezi olmayan sanal makinasıdır. Bu sanal makine, komut satırlarını, ortak bir düğümden oluşan uluslararası ağdan faydalanarak çalıştırılabilir. Bunların tamamı blok zincire ve devlet  kanallarına bağlıdır. Aeternity ekosistemi Aeternity simgesi ismi verilen bir simgeyi çevreler. Bu belirteç katılımcılar  arasında aktarılabilir. Diğer blok zincirlerindeki gibi Aeternity simgesi, karmaşık işlemlerdeki hesaplamaları çözmek amacıyla kullanılır.

Aeternity (AE) coin Nereden Alınır?

Aeternity (AE)  almak için şuan piyasada yaklaşık olarak 3 farklı piyasası bulunmaktadır. Liqui , İnvesting.com ve Gate.io gibi piyasalardan faydalanarak Aeternity coin satın alabilirsiniz. Bu borsalara kayıt olduktan sonra buradan alacağınız bu coini diğer sanal para borsalarını da aktararak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Türk borsalarında henüz olarak Aeternity coin yer almamaktadır. Fakat ileri ki zamanlarda bu altcoin’de piyasalarımıza ekleneceğini söyleyebilirim.

Aeternity (AE) Coin Nasıl Alınır?

Belirttiğimiz 3 borsa dışında herhangi bir yerde bulunmayan Aeternity (AE) coin almak için  bu borsalarda hesap oluşturmanız gerekiyor. Bunu yapmak için de en önemli unsurun kendinize cüzdan oluşturma olduğunu da belirtelim.

Aeternity Coin Nedir?

Aeternity Coin Nedir?

Aeternity (AE) Coin Fiyatı Ne Kadar Kaç Dolar?

Bu yazıyı yazdığımız 14.04 tarihinde 1 AE = 6,89 TL, 1 Aeternity = 1,68 Dolar ve 1 AE = 0.0002109 BTC değerinde. Saatlik değişim % -0.94, günlük değişim % -10.37 ve haftalık değişim ise % 21.02 civarında. Piyasa değeri olarak ise 391.858.877 $ değerindedir. Aeternity coin’in son 24 saatlik market hacmi ise yaklaşık olarak 30.751.618 ₺ civarında. Fakat bunların bu yazıyı yazdığımız tarihteki değeri olduğunu bir kez daha vurgulayalım.

Aeternity Coin Geleceği Var Mı?

Açıkçası son zamanlarda popüler olan altcoinlerden birisi. Benim fikrimce küçük yatırımcılar için oldukça iyi bir yatırım kaynağı. Kısacası geleceği olan bir coin olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bunu birer yatırım tavsiyesi olarak algılamayın.

Ayrıca Decred Coin Nedir? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.